MAGUNKRÓL:
A 1999. évben alapított társaság profilja mire a mai letisztult formáját elnyerte, az elmúlt években többször változott.
2006. évtől a kereskedelmi üzletág tevékenység befejezése után kizárólag mérnöki szolgáltatás lett a profil.
Az energia árak folyamatos drágulása ezzel együtt a létesítmények üzemeltetési költségeinek folyamatos emelkedése egyre inkább előtérbe állította
az üzemeltetési költségek csökkentésének igényét, az optimalizált üzemeltetést.
A cégünk kettő fő mérnöki szakterületet ölel fel, mely a
beruházások előkészítését és ellenőrzését végző építési műszaki ellenőri jogosultság, és a fő profil az épületenergetikai szakértői jogosultságban
csúcsosodik ki.
Kulcsrakész energetikai projektekkel állunk az épület tulajdonosok és üzemeltetők rendelkezésére.
A szolgáltatásunk fő folyamatai az alábbiak :
1. A meglévő épület energetikai veszteségfeltáró vizsgálatával kezdjük a munkát. Megállapítjuk az épület üzemeltetéséhez szükséges fűtési és használati melegvíz hőenergia igényt, a hűtési energia felhasználást, és a világítási villamos energia felhasználást.
2. A létesítményben működtetett technológia energia igényét is felmérjük, mivel ritka az energiafogyasztások szelektív mérése telephelyen belül, épületenként.
3. Meghatározzuk az épületenergetikai célokat, figyelemmel az egyedi használatra, és a fő energiafogyasztás hatékonyságának javítására.
4. A legnagyobb hatékonyság nem minden esetben párosul a legmodernebb technika igényére, a hőszigetelés vastagságának is van egy határa, hiszen a költség-hatékonysági vizsgálattal meghatározásra kerül az optimális fejlesztés.
5. Az épületek szerkezetei azok hőátbocsátási tényező értékei általában nem felelnek meg a 7/2006. (V.24.) TNM épületek energetikai követelményérték rendeletekben előírt értékeknek.
A munkát és a szakági mérnöki igényeket minden esetben a végzendő feladatra tervezzük és ennek tudatában állítjuk össze a mérnök csoportot a célfeladathoz. A csoport összetétele a vezető szakértő (auditor) – melyet cégünk lát el – mellett épületgépészeti, épület villamossági, geológiai, és villamos hálózattervező mérnökökből áll.
Az épület energetikától a napelemes kiserőmű energetikai előkészítésétől a kivitelezés projektmenedzseri munkákig terjed ki.
A létesítmény felmérési tervétől, a legalább három fejlesztési alternatíva kidolgozásáig a szakági mérnökök rendelkezésre állnak.
A megújuló energia alkalmazása elsődleges szempont, a kínálat napkollektor, napelem, hőszivattyús rendszerek fűtés-hűtés, szilárd biomassza hőtermelők és komplex felügyeleti rendszerek.
A cél régi épület korszerűsítése esetében az „AA++” minimális energia igényű osztály elérése, az új épület esetében a „passzív”, de már igény van az „aktív” házak kialakítására is.
Az "AA" kategória felett a rendelet 6. mellékletében előírt hőhid 3 D modellezéssel a vonalmenti hőhidak részletes vizsgálatával.
Az energetikai pályázatokban eddig elért eredményeink 2,9 Mrd HUF projektérték, a sikeres pályázatainkkal elnyert támogatás 1,808 Mrd HUF.
Az elkészített és bírálat alatt lévő projektek értéke is meghaladja a több százmilliós értékrendet.
Az energetikai fejlesztések mellett másik fő profil az épület diagnosztika, a káros hőveszteségek feltárása, valamint a hőnyereségek kimutatása és azok hasznosítására javaslat.
Az épület diagnosztikai munkánkat segíti a GOP-2.1.1/A/2009 pályázat keretében beszerzett hőkamera és elemző szoftver.
Komplex szolgáltatásunk:
1. Hőkamerás épületdiagnosztika, mely keretében meghatározzuk az építési hibákat, szerkezeti rétegrend nem megfelelését, és a hőveszteség helyét lokalizáljuk.
2. Az épület penészesedések és káros lehűlő felületek, a harmatpont, és szerkezeti káros vizesedések megmutatása. Ezek általában rejtett hibák, csak a vizes foltokat látjuk.
3. Rejtett - vakolt , betonozott - vezetékek szivárgási gonpontjainak helymeghatározása, vezeték nyomvonal keresése , mennyezet és padlófütésbe új szerkezet beépítése bontás-fúrás helyének meghatározása.
4. Energetikai Tanúsítvány készítése energetikai részletes számításokkal, az energiai fogyasztás meghatározása, az épület energetikai osztályba sorolása. ( „AA++” - tól az „JJ” legrosszabb kategóriákig )
5. Helyreállítási és korszerűsítési javaslat kidolgozása a „BB” közel nulla energiaigényű épületre
6. Esetleg szakértői szintű dokumentáció összeállítása, esetleges kivitelezői helyreállítási kötelezéshez, vagy vita esetén a peres eljárási ügyekhez.
Mottó: Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!
Elkészült energetikai fejlesztések
APOLLÓ HOTEL Hajdúszoboszló, napelemes rendszer és
levegő/víz hőszivattyú telepítése
HOTEL Hőforrás, Hajdúszoboszló, napelemes rendszer, és levegő/víz hőszivattyú telepítése
Irodaház-Óbudán , az épület korszerűsítés előtt.-és utána
Kreaton kerámia homlokzat burkolat, 18 cm rockwool hőszigetelés, 3 rtg-ű hőhídmentes alu nyílászárók, levegő/víz hőszivattyú fűtésre/hűtésre.
Debrecen-Erdőspuszta Clubhotel
Napkollektorok HMV termelésre, valamint egy 0,5 Mw-os napelemes kiserőmű telepítése villamosenergia termelésre.
Debrecen,Margittéri Uszoda
Napkollektorok telepítése, uszodavíz melegítésére
Debrecen, Vértesi úti szenyvíztelep
0,5 Mw-os napelemes kiserőmű, villamosenergia termelésre
Pápa Városi Rendőrkapitányság ( 2014) eredeti és felújított állapot
Műemlékileg védett, főhomlokzat belső ytong szigetelés, 15 cm grafit EPS, fűtés korszerűsítés, kondenzációs kazán beépítése.
Veszprém Megyei Rendőr Főkapitányság ( 2014 ) felújított épülete
Külső hőszigetelés, nyílászárók cseréje, fűtés korszerűsítés